Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

Lipno Sport Festival

Začíná: 14. 8. 2023 v 17:00

Končí: 18. 8. 2023 v 18:00

Další zastávka "léta s ČEZem" bylo Lipno, kde se tradičně konal Festival Sportu. Cestu sem si našlo nespočet návštěvníků a my měli tu možnost být součástí. První dny jsme byli umístěni na začátek celého festivalu a tak jsme neměli nouzi o návštěvníky naší roadshow. Během celého týdne se nám pak spousta dětí vracela si hod na radar a odpal na přesnost vyzkoušet zas a znova, což nám dělalo velkou radost. 

Velkou ctí nám byla i návštěva garantky celé akce Kateřiny Neumannové. Vítězka zlaté olympijské medaile si i přes všechny další povinnosti našla cestu k nám a tak mohla sama vidět, jak jsou baseballové dovednosti pro děti zábavné.

Poslední den nás pak organizátoři přesunuli přímo pod podium hlavně díky účasti "one and only" Martina Mužíka. Autor vítězného homerunu proti Španělsku na kvalifikaci WBC a následně také autor vítězného homerunu na samotném WBC proti Číně přijel osobně pozdravit návštěvníky, naučit je něco z jeho umění, říct své pocity z historického úspěchu českého baseballu v okamžiku, kdy na plátně za ním byla vysílána jeho rána, pozdravit živě do radia posluchače Radiožurnálu a samozřejmě se také podepsat všem fanouškům.