Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

Vybavení do startu

Pro hráče:

Novým hráčům stačí pouze základní oblečení na sport - tričko, tepláky, kopačky nebo tenisky, kšiltovka, pití. Baseballové vybavení jako je pálka, rukavice, míčky jim týmy zapůjčí. Pakliže se dítě rozhodne u baseballu zůstat, pak bude do prvních zápasů potřebovat klubový dres, kalhoty a kšiltovku. Z vybavení se vždy hodí si pořídit vlastní rukavici, která sama o sobě není příliš drahá. Postupem času je pak dobré vybavit mladého baseballistu i vlastní pálkou a helmou. 

V časovém horizontu by se tedy dalo tvrdit, že v prvním půl roce si dítě bohatě vystačí s klasickou sportovní výbavou. Po půl roce by již mělo mít svojí rukavici a klubové oblečení. Přibližně po jednom roce už je vhodné, aby hráči měli vlastní pálku a helmu. 

Ve starším věku si pak již hráči vybírají novou rukavici podle toho, k jaké specializaci budou inklinovat (viz: baseballové vybavení ). Není však třeba se obávat, že to bude brzy. Nejčastěji se tak stává až od 15let, kdy hráči přecházejí na velké hřiště. 

Pro kluby:

Podporu nově začínajících klubů zaštiťuje Komise mládeže a rozvoje. V roce 2022 se jednalo jak o finanční, tak především materiálovou podporu pro nově začínající kluby. Vybudovat nový klub není jednoduché a proto KMR v roce 2022 vytvořila tři základní balíčky. Prvním byla finanční podpora na vedení klubů - sportovní ředitelé.

Materiálová podpora pak obsahovala míčky, rukavice, mety, pálky, helmy, zadácké vybavení, stativ a dvě tašky na přepravu materiálu. S tímto startovacím balíčkem se tak žádný nově vznikající klub nemusel bát, že by neměl s čím hrát a trénovat. Obdobná pomoc e očekáva i v roce 2023, pokud byste tedy měli zájem založit nový klub ve vaší lokalitě, určitě na to nebudete sami. Stačí pouze kontaktovat svého regionálního rozvojáře, případně předsedu KMR Ondřeje Konvalinku na email: ondrej.konvalinka@baseball.cz

Pro školy:

I školy mohou skrze KMR žádat o materiál pro tělesnou výchovu. Nemusí být navázaní na blízký klub, i když samozřejmě aspoň pro začátek je to výhoda, klub může poskytnout své trenéry k instruktážním hodinám. Krásný příklad této spolupráce se stal na základní škole Montesorri.