Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

ČHB na Pražském baseballovém týdnu

Začíná: 21. 6. 2023 v 12:00

Končí: 23. 6. 2023 v 17:00

Hned po jednom baseballovém svátku v podobě All stars game čekal baseball svátek druhý. Turnaj s obrovskou tradicí s názvem Pražský baseballový týden se odehrál na pražských Eagles. Akce tradičně začínala již ve středu a končila v sobotu. Návštěvníci tak mimo jiné v době zápasů české reprezentace si také mohli přijít zasoutěžit v disciplíně s názvem raketová ruka. Ta probíhala každý den. Tři nejlepší z kategorie do 10 let, do 12 let, do 15 let a nad 15 let si pak užili svojí chvíli slávy při slavnostním předávání cen před zahájením finále. 

Další aktivitou z doprovodného programu pak byl baseballový trénink s reprezentantem do 23 let Davidem Komorousem z Kotlářky Praha v rámci projektu baseball do škol. Školáci tak mohli předposlední pátek ve školním roce využít k poznávání našeho sportu namísto sezení v lavicích. Trénink začal klasickým, baseballovým rozběháním a rozcvičením. Následovala průprava práce s rukavicí pod vedením Ríši Jarošíka. Když si byli oba trenéři jistí, že hráči zvládají práci základní dovednosti pro chycení balónu, přišlo na řadu házení. Po rozházení se pak šlo na baserunning, odpal ze stativu a základy pravidel baseballu. Co by to bylo za trénink, kdyby si pak děti nemohli vyzkoušet nově nabyté vědomosti a dovednosti v praxi. Pro t-ballový zápas děti doplnili na první metě dva reprezentanti do 12 let, kteří tou dobou měli na Eagles soustředění. Tímto děkujeme realizačnímu týmu reprezentace U12 za vypůjčení obou hráčů. Fotogalerii z tohoto tréninku naleznete zde. 

V sobotu pak následoval pro návštěvníky baseballový pětiboj, který byl rozmístěn po celém areálu. Celkem se do pětiboje zapojilo 178 účastníků. Ze stejných kategorii jako raketové ruky pak byli vybráni 3 nejlepší a ti byli stejně tak ohodnoceni před samotným finále. Samozřejmě nechyběla ani autogramiáda reprezentantů, nebo focení se s maskoty. Fotogalerii z celé akce pak naleznete na tomto odkazu.