Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

Zlatý Supercup

Začíná: 1. 6. 2023 v 16:00

Končí: 4. 6. 2023 v 16:00

Kde jsme rozhodně nemohli chybět, je největší evropský turnaj v kategorii do 10 let s názvem Zlatý Supercup. Turnaje, který se již druhým rokem uskutečnil v areálu Sokol Hluboká, se zúčastnilo celkem 24 týmů. 14 nejlepších týmů v této kategorii z českých týmů a 10 zahraničních hostů. 

Akce z naší strany jednoznačně určená k interní propagaci Mistrovství Evropy se nadmíru vyvedla a všichni účastnici turnaje včetně jejich rodičů a příbuzných si k nám přišli vyzkoušet hod na radar, odpal na přesnost a samozřejmě se také vyfotit s maskotem. Nejlepším výkonem v hodu na radar se mohl pyšnit 14 letý Šimon Mlýnek z místního Sokolu, který dokázal hodit neuvěřitelných 138 kilometrů v hodině. 

V rámci sobotní All stars game (výběr českých hráčů proti zahraničním) následně proběhla autogramiáda s reprezentanty Martinem Mužíkem a Danielem Vavrušou. Děti pak neváhali doběhnout pro podpis na hřiště i při samotné All stars, jelikož hlavním trenérem českého výběru nebyl nikdo jiný, než hlavní trenér reprezentace Pavel Chadim. Fotogalerii z tohoto svátku dětského baseballu naleznete zde.