Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

Týden náborů je tady!

První týden v září bývá tradičně týdnem náborů. Přestože většina klubů pořádá nábory celo ročně, nejlepší čas pro nastoupení do vlaky jménem baseball je právě v průběhu září. Děti mají možnost si vyzkoušet náš sport ještě před přesunem do haly. Právě zimní období pak slouží ke zdokonalování základních dovedností potřebných pro hru. Hráči tak na jaře vyjdou z haly připravení započít svou baseballovou cestu.

Ds C05664

Základ je najít si svůj klub. U každého klubu je uvedený kontakt, na který se lze přihlásit a vedení jednotlivých klubů se s Vámi již dohodne na vyzkoušení našeho sportu. Odpověď na nejčastější otázky naleznete v sekci rychlých odpovědí. Nemějte strach, že by byli nábory nějak zavazující. Jde pouze o prostou možnost vyzkoušet si náš krásný sport, který v roce 2023 prochází obrovskými úspěchy. Ku příkladu je určitě dobré zmínit, že reprezentace mužů postoupila na World Baseball Classic do japonského Tokia, nebo to, že 3 mládežnické kategorie postoupili na finále světové série do Ameriky.

Bengálský básník Rabíndranáth Thákur kdysi pronesl, "že nejtěžší krok je vždy ten první". Určitě by se zde dalo taktéž použít rčení: "Nezjistíte, dokud nezkusíte." Existuje šance, že náš sport Vaše dítě nezaujme, ale stejně tak existuje šance, že se s ním už od svých 12 let, kdy jsou první reprezentace, podívá okolo celého světa. 

20230728 161806