Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

Baseball na Majálesech

Praha, Brno a Ostrava se stali dalšími zastávkami naší roadshow Česko hraje baseball. Na místních Majálesech jsme všem zájemcům ukázali dvě baseballové disciplíny a také trochu poodhalili jednoho z maskotů Eurobaseballu 2023.

První disciplínou byl odpal ze stativu, příp. z nadhozu a druhou hod na radar. „Hod na radar měl zejména u starších návštěvníků velký úspěch. Možnost mít změřenu rychlost hodu se ukázala jako velmi atraktivní. Někteří byli svými výkony překvapení, ať už pozitivně či negativně. V rámci této disciplíny jsme pak vytvořili databázi výkonů a na základě těchto údajů bychom chtěli vyhlásit tři nejlepší a odměnit je vstupenkou na Eurobaseball," řekl garant projektu Richard Jarošík
S propagací baseballu a samozřejmě i šampionátu nám pomohli čeští reprezentanti David Mergans a Jakub Kubica. Poděkovat také musíme dobrovolníkům a mládežnickým reprezentantům z Hrochů Brno a Klasiku Frýdek-Místek.

Moc nás potěšil nebývalý zájem všech návštěvníků, a tak věříme, že oddíly z těchto měst a jejich okolí se brzy mohou těšit na nové mladé posily.

Celou fotogalerii najdete zde