Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

Baseballový trénink pro děti z dětských domovů

Začíná: 15. 1. 2023 v 12:00

Končí: 15. 1. 2023 v 15:00

"Nemůžeš jen brát, musíš něco i vracet." Tak komentoval na sociálních sítí tuto akci nadhazovač Lukáš Ercoli. V neděli 15.1. se povedlo dohodnout trénink na pražském Tempu pro dětí bez domova mezi baseballovou reprezentací a neziskovou organizací s názvem Dobré víly dětem.

Více jak 40 dětí, jejichž životní osud je velmi nepřívětivý, si tak mohlo vyzkoušet trénink s baseballovou reprezentací. Den byl rozdělen na dva bloky. Jedna skupina si mohla vyzkoušet baseballové dovednosti a druhá si mezitím užila autogramiádu od kluků z národního tymu na dárkové kartičky, které děti dostaly.

Trénink vždy začal rozcvičením s Matějem Menšíkem, následoval pak přesun na stanoviště v podobě: hodu na přesnost, příhozů, reakčními cvičeními, odpal ze stativu, odpal z front tossu a nakonec si děti vyzkoušely ostrý odpal ze stroje pod vedením hitting coache národního týmu Alexandra Derháka. Na závěr tréninku kapitán nároďáku Petr Zýma vždy povolil na chvíli všem dětem stát se čestnými členy týmu a mohli jsme si tak společně zařvat: "Raz, dva tři...Češi." Snad se nám tak povedlo těmto dětem vnést aspoň trochu světla do jejich životů, odnést si super zážitek a myšlenku, že dobré věci se dějí.

Jmenovitě bychom rádi poděkovali organizaci Dobré víly dětem, PR týmu Baseball Czech, Tempu Praha za prostory a samozřejmě všem zúčastněným členům národního tymu: Arnoštu Dubovému, Davidovi Nevěřilovi, Danu Vavrušovi, Márovi Minaříkovi, Davidu Mergansovi, Filipu Smolovi, Tomáši Duffkovi, Martinu Červenkovi, Petru Zýmovi, Sašovi Derhákovi, Lukáši Ercolimu, Jaku Rabinowitzovi, Ryanu Johnsonovi, Jakubu Greplovi, Davidu Mergansovi, Jakubu Kubicovi a Matěji Menšíkovi. 

Celou fotogalerii naleznete zde. Fotky od fotografa Baseball Czech Tomáše Icíka i s media day pro MLB pak najdete zde.