Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

Květen ve znamení akcí

Ani v květnu si produkční tým Česko hraje baseball neměl šanci odpočinout. Po Majálesech, o kterých jsme Vás informovali v předešlém článku, jsme se na jeden den vrátili do Prahy, abychom hned ve středu jeli zpět do Ostravy. Konkrétně na festival Parasport, který se uskutečnil v Trojhalí Karolína. O podrobnostech této třídenní akce si můžete přečíst zde.Ds C07148

Po návratu do Prahy jsme se hned začali připravit na další akce. Tou nejbližší byla Sobota v pohybu v Třebíči. Krásná akce pořádaná městem Třebíč s naší účastí ve spolupráci s místními Třebíč Nuclears. Ti nám na tuto akci dokonce půjčili jejich reprezentanta Ryana Johnsona, který jasně dokázal, že to s dětmi umí a vystřelil tak naší show na další level. Tímto Ryanovi i celým Nuclears velmi děkujeme za pomoc. Jeho nejčastější hláška na děti: "Hey, wassaup slugger?" Tedy v překladu ahoj, jak se vede pálkaři, zůstane jistě spoustě třebíčským dětem v paměti. O tom svědčí i fakt, že se k našemu stanovišti stále s radostí vraceli. 
Ds C07241

Další týden jsme se museli připravit hned na 4 akce najednou. Dvě s naší přímou účastí v Opavě, kterými byly Finále hodu do dálky - házej jako Bára a den na to hned Den na náměstí v Opavě. Obě akce vznikli ve spolupráci s místními HIT Opava a odborem kultury města Opava. Páteční akce byla hlavně věnovaná rozvoji a pomoci místním HIT k zisku nových členů. Finále se zúčastnilo celkem 180 dětí z opavských škol a my pevně věříme a doufáme, že tyto akce přivedou spoustu nových členů do našeho sportu. Sobota pak byla věnovaná především propagaci baseballu a Mistrovství Evropy. Celkem přes 200 kolemjdoucích si tak mohlo u nás nejen vyzkoušel baseballové dovednosti (konkrétně odpal na přesnost, hod na rad a chytání balonů ze vzduchu), ale také si mohli odnést marketingové předměty směrem k Mistrovství. 
Img 1468

Poslední dvě akce května pak byly úzce spojené s otevřením dvou stadionů. Konkrétně to bylo znovu otevření stadionu Třebíč Nuclears a také otevření nového stadionu v Jihlavě. Vzhledem k tomu, že náš produkční tým byl v Opavě, tak se tyto akce musely obejít bez naší přímé účasti. Na obě jsme alespoň poslali dárkové předměty jak k propagaci baseballu, tak propagaci Mistrovství Evropy a samozřejmě i maskoty ME. Je potřeba nezapomínat, že Třebíč je jedna z 5 měst pořádajících podzimní Mistrovství Evropy. Obě akce se však nad míru povedly a my jsme tak rádi, že jsme mohli aspoň takto na dálku pomoci. Za celý květen se tak povedlo být součástí 7 jednodenních akcí a jedné tří denní. Pokud by někdo čekal, že květen se tak stal co do počtu akcí největší měsíc, tak by se pletl, jelikož červen byl ve znamení stejného tempa.