Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

V Praze proběhl Edufestival s účastí amerických baseballistů

Baseball se stal celosvětově oblíbeným sportem a Česká republika není výjimkou. Pro ty, kdo se chtějí věnovat baseballu naplno už na střední, je studium na internátní střední škole v zahraničí možností, jak spojit kvalitní vzdělávání a sport. Potkat se přímo se zástupci zahraničních škol mohou zájemci každoročně například během EduFestivalu, který pořádá společnost Education.cz. Jsme velmi rádi, že jsme dostali příležitost být mezi partnery této akce.

Publikum

EduFestival každý rok na podzim přivádí do ČR zástupce zahraničních středních škol, aby představili své programy, podmínky studia i sportovní příležitosti českým studentům a studentkám. Spousta škol, především v USA, totiž úzce spojuje vzdělávání se sportem. Je běžné, že tréninky a sportovní aktivity jsou součástí výuky.

Internatni Skola V Americe Tilton School Sport Posilovna 1

Letos se přijelo představit celkem 16 boarding school, tedy internátních středních škol, s různým zaměřením. Byla mezi nimi například také Montverde Academy, na které se studenti mohou aktivně věnovat i baseballu. 

Stredniskoly Usa Montverceacademy Studenti1

“Je to skvělá příležitost pro ty, kdo se chtějí zdokonalit jak akademicky, tak ve sportu. Montverde má hned několik sportovních týmů a jedním z nich jsou i MVA  Eagles, kteří loni byli v pětadvacítce nejlepších týmu v USA v baseballu. Floridská škola je hrdá na svou diverzitu a u svých studentů hledá maximální využití jejich potenciálu,” popisuje ředitelka Education.cz Lucia Klimková, která má sama zkušenost ze střední školy v USA. 

Spousta vysokých škol v USA a Kanadě má stipendijní programy pro sportovce. Výhodou studia už na střední škole je to, že si vás mohou všimnout už ve středoškolské lize. To sportovcům může zajistit sportovní stipendium a místo v univerzitním týmu. 

Internatni Skola V Usa Wilbraham Monson Sport Baseball 5

EduFestival proběhl 26. září v pražském Cubex Centru a přilákal více než 700 účastníků, především středoškoláků, ale i jejich rodičů a učitelů. S motivační přednáškou vystoupil například Kovy, Karolína Holubová, Miloš Kondela nebo saxofonistka Kateřina Janečková. Návštěvníci si na závěr mohli odnést naše dárkové předměty a my se již nyní těšíme na další společný ročník.