Oficiální web České baseballové asociaceZpět na domovskou stránku

Červen v květnovém tempu

Hned 1.6.2023 jsme vyrazili na jih směr Hluboká nad Vltavou, kde se uskutečnil největší baseballový svátek dětí do 10 let v Evropě. Řeč je samozřejmě o Zlatém Supercupu, tedy turnaji, kam se kvalifikovalo 14 nejlepších tuzemských týmů. Ty pak byly doplněny 10 týmy ze zahraničí. 3 dny konstantní fronty u našeho radaru a roadshow pouze dokazovala to, jak skvělá akce to byla. Obrovská poklona tak patří organizačnímu týmu Supercup a samozřejmě také domácímu Sokolu Hluboká nad Vltavou.
Ds C07333

Zatímco jsme fyzicky byli na Jihu, tak se v mezi čase odehrávali další dvě akce s naší podporou. Tou první byl Náborový den Miners Kladno. Ač z názvu by se mohlo zdát, že se jednalo o jednodenní akci, nebylo tomu tak. Tento byl pouze vyvrcholením týdenního snažení klubu Kladno o zisk nových členů a zároveň propagaci našeho sportu. Akce dopadla dle Kateřiny Draxlerové velmi dobře a Miners se tak už teď těší na nové přírůstky do jejich řad. V sobotu 3.6. se následně konal dětský den v Brně. Nás sport zde reprezentovali Draci Brno. Na akci dohlížel osobně místo předseda ČBA pro marketing a finance Arnošt Nesňal. Akce měla pozitivní ohlasy. Děti si mohli v rámci akce nejen vyzkoušet baseballové dovednosti a odnést si nějakou tu odměnu, ale také mohli získat podpis od extraligových draků, či se vyfotit s naším maskotem.
Img 6208

Po návratu z Hluboké nás čekal první volný víkend od druhé půlky dubna, který jsme využili k regeneraci, abychom byli připraveni s plnou energií na další akce. Tou nejbližší bylo All stars game. Vzhledem k velikosti akce jsme se rozhodli nic nepodcenit a z naší strany vyrazil do Chocně hned 4 členný tým. To se ukázalo jako dobré rozhodnutí, protože akce to byla skutečně obrovská. Velké poděkování a obdiv patří místním Orlům Choceň za vzornou organizaci celé akce. Orlové nám dokonce zapůjčili 4 jejich kluky na pomoc a tak můžeme s klidem tvrdit, že se náš baseballový pětiboj vydařil stejně jako celá tato akce. 
Ben 9056

U pětiboje zůstaneme, ten jsme totiž využili i v rámci Pražského baseballového týdne, který se konal hned od středy dalšího týdne. Celý týden si návštěvníci mohli vyzkoušet jejich rychlost hodu v rámci disciplíny s názvem "Raketová ruka". Tuto disciplínu již na PBT v minulosti provozoval Region Severozápad, kterému tímto děkujeme, že jsme mohli tento název zanechat. Jednalo se hod na radar s jasnými pravidly. Účastníci pak soutěžili v kategoriích do 10 let, do 12 let, do 15 let a nad 15 let. V těchto stejných kategoriích soutěžili také návštěvníci sobotních zápasů právě v disciplínách pětiboje. Mimo jiné jsme taky v rámci doprovodného programu udělali ve spolupráci s reprezentantem do 23 let a kluky z reprezentace do 12 let baseballový trénink pro pražské základní školy. 
L B2 7633

Pětiboj skončil a my jsme velmi rychle balili, abychom se stihli přesunout do brněnského areálu hroch na "mladšího brachu" Supercupu s názvem Firstup. Turnaj pojmenován po Johnu Firstovi, tedy zakladateli letních táborů u Soběšína, kde se poprvé objevily pálkovací hry, viz historie baseballu. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 nejlepších tuzemských týmu v kategorii do 8 let. Na turnaji se návštěvníci mohli potkat mimo jiné se zakladatelem tohoto turnaje a reprezentačním trenérem Pavlem Chadimem. Ani zde nechyběla autogramiáda. V neděli si totiž cestu na Hrochy udělal jejich současný nadhazovač a reprezentant Lukáš Ercoli. U nás si děti, krom vyzkoušení klasických dovedností a především soupeření v počtu přesných odpalů + hodu na radar, mohli také vyzvednout propagační materiály pro ME a nějaké dárečky Baseball Czech. 
4 W1 A9685

Poslední červnovou zastávkou byla pro změnu Ostrava a to konkrétně Zlatá tretra. Na akci, kterou snad ani není potřeba představovat, jsme na poslední chvíli získali taktéž spot k propagaci baseballu a ME. Velké poděkování patří místním Arrows Ostrava. Nemluvíme zde pouze o lidské pomoci, ale také organizační. Nebylo vůbec jednoduché vše takhle narychlo naplánovat a zrealizovat. Akce se však nakonec vydařila a my věříme, že bude mít velký benefit především z pohledu propagace ME, jelikož diváci si mohli nejen přijít zkusit baseballové dovednosti k nám, ale také se vyfotit s naším maskotem přímo na tribunách. 
Thumbnail Image0

Touto akcí tak skončily dva neuvěřitelně náročné měsíce a my bychom tímto chtěli poděkovat nejen všem návštěvníkům akcí, ale hlavně všem klubům, které nám s realizací pomáhali. Veškeré pomoci s organizací a i provedením akcí si neskutečně vážíme, bez Vás by to nešlo.